Düğmenin Tarihcesi

Düğme; Giyeceklerin kavuşturulması, ya da süslenmesi için üzerilerine dikilen küçük yuvarlaklara "düğme" denir. Bunlar çeşitli maddelerden yapılabilirse de, en çok sedef, fildişi, kemik, maden, tahta, deri, cam ve taş kullanılır.

Bugün müzelerde Tarihten Önceki çağlara ait düğmeler bulunduğuna göre düğmenin çok eski bir tarihi vardır. M. Ö. 4200 -3200 yıllarında yaşamış olan Mısırlılar'ın mezarlarında bulunan düğmeler, düğmenin tarihi bakımından çok ilgi çekicidir. Eski Yunan medeniyetinin kalıntıları arasında da altından, daha başka değerli madenlerden yapılmış birçok düğmelere rastlanmıştır. Çinliler eski çağlarda ceketlerinin önüne beş tane düğme dikerlerdi. Bunlar Konfüçyüs'ün felsefesindeki alçakgönüllülük, adalet, intizam, ihtiyat ve dürüstlük olan beş fazileti temsil etmekteydi.

Eski Çağlardaki elbiseler daha çok bağlarla, kuşaklarla, iğnelerle, süslü broşlarla kavuşturulduğundan, düğmenin bugünkü görevi için kullanılması ancak XIII. ve XIV yüzyıllardan sonra başlamıştır. Bu tarihlerde düğmeler, ya ceketlerin kollarını daraltmak, ya da, kuyruklu ceketlerin arkasına dikilerek, ata binileceği zaman etek uçlarının yukarıya düğmelenmesini sağlamak için kullanılırdı.

HEMEN ARA WHATSAPP
Arme Enerji İnşaat

Yandaki hızlı iletişim formunu eksiksiz doldurarak bize görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz. Aynı işlemi yaparak randevu alabilir fiyat talebinde bulunabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş sağlanacaktır.

GAZİANTEP DÜĞME VE AKSESUAR MERKEZİ

Bizi rakiplerimizden ayıran en büyük özellik, satıcı konumundan çok, müşterilerimizin bir departmanı gibi çalışarak, onlarla yakın ilişki ve güven ortamını sağlıyor olmamızdır. Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda yeni modeller geliştirmek, gerekirse sezon için stok tutmak, uygun fiyatlı ürünleri dünya piyasasında araştırmak, bizi farklı yapan diğer unsurlardır.


Düğmenin Tarihcesi

Düğmenin Tarihcesi

Düğmenin Tarihsel Serüveni Hakkında Kısa Bir Yazı

Tekstil Çalışmalarımız

Tekstil Çalışmalarımız

Korozo, Boynuz, Sedef, Kokonat, Tahta ve Deri

Firmamızın Kalite Anlayışı

Firmamızın Kalite Anlayışı

Can Düğme ve Aksesuar